ŚWIATŁO PŁYNIE – SPOTKANIA W ŚWIETLE. Dzienniki 2013 - 2016

Wspominam Jana i Bożenkę. Dzienniki 2013 - 2016 Zanim dane mi było pojechać na południe Polski i poznać osobiście Jana Gab...

O MNIE


ŻYCZLIWOŚĆ I UŚMIECH ZMIENIAJĄ ŚWIAT.

Odkładam walkę i rywalizację. To narzędzia starej rzeczywistości, która straciła rację bytu.
Przestaję stawiać opór - on wyzwala walkę.

WYBIERAM HARMONIJNĄ ATMOSFERĘ WSPÓŁPRACY.
BUDUJĘ W SOBIE JASNOŚĆ, SPOKÓJ I RADOŚĆ. ŻYJĘ PEŁNA WDZIĘCZNOŚCI.

Przeszłości już nie ma. Zostawiam ją tam, gdzie jej miejsce.
KONCENTRUJĘ SIĘ NA TWORZENIU RZECZYWISTOŚCI, W JAKIEJ ŻYĆ CHCĘ.

ŻYCIE W PRAWDZIE, TO POZOSTAWANIE W SPÓJNOŚCI POMIĘDZY TYM CO MYŚLĘ, MÓWIĘ I ROBIĘ.  TO BYCIE SZCZERYM I W ZGODZIE ZE SOBĄ.

ŻYCIE ŚWIADOME, TO UWAŻNE OBSERWOWANIE I JASNE ROZRÓŻNIANIE - CO JEST CZYM. TAK WEWNĄTRZ, JAK NA ZEWNĄTRZ.

Wszyscy tutaj uczymy się - zarówno dając lekcje, jak i je przyjmując.
Nie potrzeba świętych,  by działy się cuda. Tutaj nie ma świętych.
A CUDA DZIEJĄ SIĘ KAŻDEGO DNIA, WYSTARCZY JE DOSTRZEC.

Luiza Kattia


Nazwa Pomarańcza Zmian zaistniała w mojej głowie w 2008 roku. Wówczas myślałam o założeniu firmy szkoleniowej, która wspierałaby chętne osoby w ich rozwoju osobistym. Do powstania firmy nie doszło, ale wizualizacja koła życia jako soczystej pomarańczy pozostała w moim umyśle. Powróciła do mnie wraz z decyzją o zagarnięciu dla siebie kawałka wirtualnej przestrzeni i poprowadzenia osobistego bloga.


Wszystko dzieje się we właściwym czasie i dotyczy to również mojej potrzeby dzielenia się swoimi doświadczeniami. W 2008 roku miałam ich już całe mnóstwo, jednakże dopiero następne lata aż do teraz przewróciły moje życie do góry nogami. Przeszłam swoje katharsis i kilka mocnych transformacji. Dziś jestem nową osobą. To dobry czas, abym wyszła na zewnątrz z tym, co noszę w sobie. Dzielenie się wspiera mnie samą w dalszym rozwoju. Równocześnie ufam, że kilka osób znajdzie tu dla siebie potrzebną inspirację. Wiem z jak wieloma trudnościami przychodzi zmierzyć się osobie kroczącej drogą zmian i jak ważna jest świadomość, że inni już je pokonali i wyszli z ciemności ku światłu. Poza wieloma książkami czy wykładami wielkich, uznanych Nauczycieli osobiście potrzebowałam stykać się z historiami zwykłych ludzi, aby dowiedzieć się przez co przechodzą i jak sobie radzą. Podtrzymywało mnie na duchu, że są osoby mające podobne do moich problemy czy obawy i że da się przez to przejść, poradzić sobie i pójść dalej, do przodu, nawet jeśli czasem ogarnia człowieka bezsilność, zniechęcenie i poczucie, że wcale sobie nie radzi. Wszyscy czasem upadamy. Ważne, by zebrać w sobie siły, podnieść się, otrzepać i iść dalej.

Chociaż każdy ma swoją unikalną Drogę i sam  musi podejmować decyzje w jaki sposób i z pomocą jakich narzędzi chce nią podążać, i choć z jednej strony na swojej Drodze jest sam i sam rozwiązuje własne problemy, to nigdy, nigdy nie jest samotny i odosobniony. Warto pamiętać, że zawsze jest ktoś obok i jeśli czuje się potrzebę uzyskania pomocy, to wystarczy o nią poprosić i ufać, że we właściwym czasie otrzyma się to, czego się potrzebuje. A często tym czego potrzeba najbardziej jest prosta świadomość, że jest ktoś kto o mnie myśli i dobrze mi życzy, z kim mogę porozmawiać i usłyszeć: BĄDŹ SPOKOJNA, WSZYSTKO SIĘ UŁOŻY.Ponieważ życie – a zwłaszcza pomarańczowe życie -  to łączenie ducha z materią, zatem pomiędzy wpisami pełnymi mędrkowania zamieszczam radosne dzielenie się kolorowymi i smakowitymi obrazkami z mojej kuchni. Niech inspirują Was do kreowania nowych smaków i zapachów. Udostępniam też swoje fotografie, aby - mam nadzieję - cieszyły Wasze oczy i wprawiały w dobry nastrój.

Zapraszam do Pomarańczy Zmian i czerpania tyle, ile potrzeba.
Inspirujmy się wzajemnie.
Luiza Kattia

W moich dążeniach unikam fanatyzmu, stawiam na otwarty umysł, szerokie pole widzenia i elastyczność. Zawsze jednak weryfikuję wewnątrz siebie, co jest mi bliskie, do czego mam przekonanie, aby  przede wszystkim pozostawać w zgodzie z samą sobą.
12 komentarzy:

 1. to wspaniale, że dzielisz się tym z innymi. Ja jestem na początku tej "drogi", i czuję sie często zagubiona, ale tylko wtedy gdy widzę jak bardzo odstaję wśród najbliższego otoczenia. Tylko internet pozwala mi zobaczyć, że są inni, i jest ich wielu. Pozdrawiam gorąco!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Tak już jest, że każdy z nas - wybierających "drogę tę mniej uczęszczaną" - wielokrotnie popada w zagubienie i błądzenie. To dobry objaw, potwierdza zejście z utartego szlaku i decyzję uczestnictwa w wielkiej przygodzie, jaką jest poznawanie siebie i pogłębianie świadomości. Dziękuję, że zechciałaś podzielić się swoimi odczuciami. To ważne dla mnie, że znajdujesz tutaj dla siebie inspirację. I ważne dla innych, poszukujących sobie podobnych :-). Zaglądaj częściej, śmiało dziel się, jeśli zechcesz i pytaj, kiedy potrzebujesz. Ściskam serdecznie! Moc z Tobą! :-)

   Usuń
 2. Dziękuję!!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo inspirujący blog :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Skoro inspiruje, to ja mogę się tylko bardzo cieszyć. Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Świetny blog, bardzo pomocny,taki bliski...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jesteś sama! Czytam i czuję że dokładnie opisujesz to co ja czuję... Dziękuję!Przesyłam serdeczne uściski...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję. Ściskam serdecznie również!

   Usuń
 6. Wpadlam tutaj na chwile ale pewnie sie rozgoszcze, czuje sie jak u siebie. Serdeczne " badz spokojna"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thess, dziękuję za serdeczne słowa i odwiedziny w przestrzeni Pomarańczy. ROZGOŚĆ się proszę i zaglądaj jak najczęściej. BARDZO miło mi Ciebie tutaj gościć. POZDROWIENIA. LK

   Usuń

Wasze ulubione