AFIRMACJE MOCY - Świadome uzdrawianie siebie i swojego życia. Programowanie umysłu. Spokój i pojednanie.

AFIRMACJE MOCY Afirmacje Mocy to świadome programowanie swojego umysłu w zgodzie z tym, do czego świadomie   zmi...

12 października 2015

TERRA VEGE – LUDZIE Z PASJĄ. Nowy sklep na wegańskiej mapie Warszawy.
Cieszy mnie przeogromnie, kiedy spotykam ludzi materializujących w biznesie zmiany, jakie wcześniej wprowadzili we własnym życiu. Cieszy, że kolejne osoby przewartościowują swoje życie i dostrzegają, co w nim jest ważne tak naprawdę.

A po wielokroć jedną z największych wartości okazuje się być nasze zdrowie – fizyczne i psychiczne. Dolegliwości pojawiające się w ciele ukierunkowują nas do poszukiwania odpowiedzi na pytanie - jak sobie pomóc, aby czuć się dobrze? Bywa, że aby zacząć samemu szukać sposobów, wpierw odbywamy długą i męczącą podróż przez gabinety lekarskie, sterty niekoniecznie przyjemnych badań aż po poczucie bezsilności, że wciąż nie wiemy co nam tak naprawdę dolega i jak tych dolegliwości się pozbyć.
I to bywa momentem zwrotnym, kiedy decydujemy się sami poszukać odpowiedzi. Zaczynamy pytać, czytać, obserwować siebie i wyciągać wnioski.
Następuje zmiana sposobu odżywiania i często towarzysząca temu ogólna zmiana sposobu myślenia i życia.

O takich zmianach rozmawiałam z Renatą, współinicjatorką nowo otwartego sklepu z żywnością wegańską na warszawskich Kabatach - Terra Vege. Renata borykała się z różnymi problemami zdrowotnymi . Przez wiele lat była wegetarianką. Jednak dopiero przestawienie się na wyłącznie roślinne odżywianie sprawiło, że zaczęła czuć się zdecydowanie lepiej. Następnym krokiem było wyłączenie glutenu i to już była wielka zmiana. Wiele objawów chorobowych ustąpiło. Renata poczuła całkiem nowy komfort funkcjonowania. Zmiany, jakich dokonała u siebie zainspirowały Jej partnera, Rafała. Przekonał się w końcu na własnym organizmie i definitywnie wykluczył z jadłospisu zarówno mięso, jak pozostałe odzwierzęce składniki. Ta zmiana najwyraźniej była mocno odczuwalna, ponieważ zdecydował się inspirować innych ludzi i pokazać na własnym przykładzie, że naprawdę da się i to ze wspaniałym skutkiem, żyć na odżywianiu roślinnym. Dlatego właśnie założył sklep z naturalną, roślinną i w większości bezglutenową żywnością.Sklepik jest nieduży, a atmosfera w nim bardzo przyjazna. Spotkacie się z życzliwością, otwartością oraz radą, jeśli jej potrzebujecie.

W asortymencie znajduje się dużo produktów certyfikowanych ekologicznie.
Znajdziemy spory wybór roślinnych mlek, jogurtów, serów, pasztetów i wyrobów garmażeryjnych. W dobrej cenie można zaopatrzyć się także w tofu i tempehy.

Co tydzień przyjeżdżają świeże wypieki z piekarni bezglutenowej Margita – wszystkie wegańskie. Dostępne są również pyszne pierogi i kopytka – z Margity bez glutenu lub z Jasienicy pszenne, z certyfikatem eko.Pojawiły się również czekolady słodzone stewią i różne produkty dietetyczne, w tym suplementy.


Stopniowo zwiększany jest asortyment naturalnych kosmetyków. Zauważyłam, że szybko znikają z półki lubiane produkty marki Himalaya. Dostrzegłam kilka propozycji znanej mi niemieckiej marki NeoBio.
Jak widać, w sklepie Terra Vege z powodzeniem zaopatrywać się mogą zarówno osoby zdecydowane na odżywianie roślinne, jak również poszukujące z różnych powodów produktów dietetycznych, a więc alergicy, diabetycy i oczywiście rodzice małych (i dużych) dzieci.

Osobiście trzymam mocno kciuki za powodzenie przedsięwzięcia Renaty i Rafała.
Ufam, że mała osiedlowa inicjatywa spotka się z uznaniem okolicznych mieszkańców, zainteresowanych naturalną zdrową żywnością.
Weganie zaś zechcą zrobić sobie wycieczkę metrem lub rowerem i dojechać na Kabaty również z innych rejonów miasta. Może przy okazji wywietrzycie płuca i głowy robiąc sobie przechadzkę po lesie, a wracając odwiedzicie Terra Vege.

Właśnie nastąpiła inauguracja internetowej wersji Terra Vege, można zatem jeszcze przed wizytą na Kabatach zapoznać się z asortymentem. Odbiór zamówionych produktów odbywa się osobiście, w sklepie stacjonarnym.

Zapraszam Was serdecznie, przede wszystkim w imieniu własnym jako klientki i przyjaciółki sklepu, jak również w imieniu Renaty i Rafała. Może spotkamy się na zakupach i pogawędkach o życiu wege i nie tylko…Terra Vege, ul. Kabacki Dukt 4/U1, vis’a vis Tesco Kabaty.
Sklep mieści się na końcu Al. KEN, krótki spacerek od stacji Metra Kabaty.
Otwarty pn. –pt. 9-19 
z wyjątkiem środy - 11-19
soboty - 10-16
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wasze ulubione