AFIRMACJE MOCY - Świadome uzdrawianie siebie i swojego życia. Programowanie umysłu. Spokój i pojednanie.

AFIRMACJE MOCY Afirmacje Mocy to świadome programowanie swojego umysłu w zgodzie z tym, do czego świadomie   zmi...

31 stycznia 2016

DLACZEGO CIERPISZ?"Dopóki nie identyfikujesz się ze wszystkim, co się zdarza - problemy nie istnieją."
MojiCierpienie rodzi się w umyśle.
Cierpienie bierze się z tego, że oddajemy władzę nad sobą egotycznemu umysłowi.
Ocenianie, oczekiwania, tworzenie projekcji, nieustające wątpliwości… odpuść to wszystko!
Bądź wolny.
Ciesz się tym, co jest. I dokonuj rozpoznania, byś wiedział jasno co jest czym.
Doceniaj to, co masz. Bądź wdzięczny. Ciesz się życiem i tym, co ono z sobą niesie.

Egotyczny umysł prowadzi nas do utożsamiania się. Identyfikujemy się z fizycznym ciałem, z umysłem, z rolą jaką gramy w życiu, z funkcją , z poglądami narzuconymi przez środowisko zewnętrzne, a nawet ze stanem posiadania. Kiedy tracimy coś z czym się utożsamialiśmy, cierpimy. Nie wyobrażamy sobie życia „bez”. Boimy się zmian. Zamykamy samych siebie w strefie komfortu. Ego każe nam bać się, karmi nas strachem. A to ono boi się naszego wyzwolenia! Ego obawia się stracić swoją pozycję. Bo wie, że jest tylko narzędziem, a robi wszystko, by być Twoim Panem.

Manipulatorzy tego świata bazują na Twoim ego.
Znają doskonale mechanizmy, jakie nim kierują. Grają z Tobą w grę.
(Obejrzyj film REVOLVER)
Jeśli dajesz się wciągać w tę grę, kręcisz się jak chomik w kołowrotku. Jak mysz zwabiona w pułapkę łasisz się na ser. Uzależniasz się od dawki narkotyku, jakim Ciebie mamią.
Co stanowi narkotyk? Pieniądze, sława, pozycja, ambicja, rywalizacja, walka i obietnica wygranej. Idee, za które dałbyś się zabić. Uzależnienia. Seks. A nade wszystko – władza.

Cierpisz, ponieważ nie dostrzegasz kim naprawdę jesteś, boisz się otworzyć oczy i dostrzec swoją wewnętrzną siłę. Boisz się stanąć twarzą w twarz z samym sobą. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że to wymaga odwagi i wzięcia pełnej odpowiedzialności za siebie. To oznacza wyjście z ciepłego bagienka i pozycji ofiary, na której zawsze można zrzucić na kogoś winę za własne słabości. Najwyższa pora to zmienić!

Pora odzyskać swoją wewnętrzną siłę i przestać być niewolnikiem.
Zastanów się - gdzie kierujesz swoją uwagę?
Komu lub czemu oddajesz władzę nad sobą?
Czy rządzą Tobą twoje lęki i słabości?
Czy widzisz te wszystkie rozpraszacze uwagi wokół siebie?
Wyobrażenia. Pozorne wartości. Błyskotki. Gadżety. Reklamy. Fejsbuki. Afery. Współzawodnictwo i rywalizacja. Polityka. Religie. Strach i niepewność. Co jeszcze?  Wszystko, co odciąga Twoją uwagę od Ciebie samego. Cały ten zgiełk i hałas mentalny, duchowy.

Twoim skarbem i autozasilaniem jest KONCENTRACJA TWOJEJ UWAGI na TOBIE SAMYM.  Twoje skupienie na swoim wnętrzu i zagłębienie się w sobie, to największy wróg systemu i manipulatorów tego świata. Przedmiotem ich pożądania jest Twoja ENERGIA, bez której umrą. Oni czerpią energię z Ciebie. Stajesz się ich zasilaniem – bateryjką, gdy swoje dążenia i uwagę koncentrujesz na pozornych  działaniach, na zewnątrz siebie. Im silniejsze emocje w Tobie zwrócone ku zewnętrznym, sprytnie podsuwanym Ci celom, tym mocniej zasilasz, a więc wręcz KARMISZ JE.  Tym samym śpisz i pozwalasz się doić przez sen.

Możesz przerwać ten dramat i przejąć stery.

Dajesz się złapać w pułapkę pozornej stabilności? Liczysz na pewność, że coś potoczy się zgodnie z planem? Nie ma nic pewnego, poza zmianą. Żyjemy w czasach, kiedy zmiany następują niezwykle szybko, a nawet gwałtownie. Nic nie jest pewne. Konstrukcje chwieją się. Jeśli żyjesz w TERAZ, a wszelkie plany traktujesz umownie, zmiany cię nie zaskoczą. Jakie by nie były, jesteś przygotowany na tyle, na ile możesz – poprzez swoją elastyczność. Zachowujesz spokój. Spokój wewnętrzny jest tym, czego bardzo nam potrzeba w okresie intensywnych przemian.


"Kiedy zaczynasz czuć się komfortowo z niepewnością,
nieskończone możliwości otwierają się w twoim życiu."
Eckhart Tolle
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wasze ulubione