AFIRMACJE MOCY - Świadome uzdrawianie siebie i swojego życia. Programowanie umysłu. Spokój i pojednanie.

AFIRMACJE MOCY Afirmacje Mocy to świadome programowanie swojego umysłu w zgodzie z tym, do czego świadomie   zmi...

4 stycznia 2015

Poruszająca lista wszystkiego"Pomarańcza Zmian" zmienia się i ponownie ewoluuje.
Do tej pory umieszczałam na blogu wyłącznie własne teksty.
Dziś zatem - po raz pierwszy na tych łamach - dzielę się artykułem zaczerpniętym z zaprzyjaźnionej strony Schodami do Nieba.
Zainteresował mnie temat oraz sposób, w jaki został podany przez autora wpisu.
Sama dotychczas takich zagadnień nie poruszałam. Inni robią to doskonale.
Ufam, że i Wam dobrze będzie się czytało oraz myślało nad sensem tego przekazu.
Tiller Wills to nowa postać na hip-hopowej scenie miasta Chicago. Latem 2014 wydał swój debiutancki LP zatytułowany 11:11. I można by się zapytać, co to ma wspólnego ze Schodami, ale jednak ma...


Tekst tej debiutanckiej piosenki jest wyjątkowy. To długi utwór, ma ponad 14 minut, z czego pierwsza połowa składa się z linijek, które zaczynają się od słowa fuck a druga połowa zaczyna się od linijek rozpoczętych frazą I love. Można by powiedzieć, że to nic szczególnego w dzisiejszej podzielonej rzeczywistości i zapewne uwaga ta ma swój sens. Wszelako lista tego, co Tiller fuck i tego, co Tiller love jest... poruszająca.

To jest swojego rodzaju gratka dla anglojęzycznych czytelników. Na liście fuck, co jest niczym innym, jak ekspresją sprzeciwu, znajdują się prawie wszystkie największe skojarzenia - nazwy, hasła i imiona (z nazwiskami) - związane z tym, co proponuje nam matrix/system w ostatnich dekadach. I czego większość z nas sobie nie życzy, o ile jesteśmy tego świadomi. Jest to niewiarygodne kompendium wiedzy o przewałach świata, o którym nie jeden z nas chętnie powiedziałby fuck them... Ot przypadkowy fragment na zachętę (lub ku zniechęceniu:)

fuck Credit Cards and fuck they interest, fuck Morgellons disease symptoms,
fuck the Saudi Arabians for the way they treat women, fuck the Sheiks and fuck they Kingdom,
fuck the deal Henry Kissinger gives them, fuck Henry Kissinger and fuck his wisdom,
fuck Zbigniew Brzezinski and his strategic vision, fuck one world religion, fuck Zionistic Globalism,
fuck the Illuminati, fuck they symbolism, fuck their pop culture mass hypnotism, 

Na liście I love jest mnóstwo rzeczy pięknych i drobiazgów i rzeczy ważnych i osobistych i odjechanych i świadomościowych i kulturowych i po prostu ludzkich. I nie chodzi o to, aby się z tą listą zgadzać lub nie - w części lub do końca. Rzecz w tym, że zestawienie tych wartości - tego, co Tiller fuck i tego, co Tiller love - jest pod względem przekazu pełniejszym  przeglądem naszych niechęci, obaw, czy wręcz...nienawiści, oraz naszych tęsknot, miłości, fascynacji i tego, co wielu z nas nazwałoby normalnością, niż zawartość wielu czołowych blogów alternatywnego internetu. Na mało której stronie zmieszczono tyle informacji o otaczającym nas świecie i o istocie człowieczeństwa, która się nie zgadza na taki świat, który jest opisany słowami fuck... Ot przypadkowy fragment na zachętę (lub ku zniechęceniu:):


I love being okay that I don't drive porsches
and I love that my baby also knows what's important
See It's important that I love and support her
and I love that-we-fell-in love when we were poor as a pauper
I mean we couldn't be broker
no joke, and I love that it never broke her
I love that we still grow closer
and I thank God everyday for the opportunity he made for me to know her
I love music
I love the symphony that plays in your brain when you listen to it
I love the effect that it has on a Human
love that it heals us better then drugs do
love the rhythm a heartbeat beats to

Dodatkową gratką jest opublikowana na stronie Paradigmet Blogspot pełna wersja tekstu utworu wraz z 200 (tak, dwustoma) linkami, które w zasadzie wyjaśniają znaczenie każdego z kolejnych fuck. Czyli odsyłają do tekstów o wymienionym oszustwie, przewale, manipulacji, do wyników wyszukiwania google tego, czym np. nasz dzielny rodak Zbig Brzeziński może się pochwalić na niwie swojego zamiłowania do rozlewania ludzkiej krwi na całym świecie, czym się zajmują kolejne wymieniane z imienia agencje rządowe USA, czym były reżyserowane strzelanki w USA, które miały doprowadzić do kolejnych ograniczeń wolności obywatelskich i tak dalej itd itp. Cóż, leksykon zbrodni...

W części tekstu zaczynającego się od I love nie ma linków, ale są tam wymienione nasze codzienne tęsknoty, począwszy od niewinnego uśmiechu nowonarodzonego dziecka, poprzez piękno wolności tańczącej kobiety, poprzez delikatność dotyku skóry swojej matki, poprzez mądrość słów Eckharta Tolle, poprzez zamiłowanie do metafizyki, radość ze studiowania Kronik Akaszy (!), poprzez poszukiwania, dotykania ludzkich słabości i ludzkich wielkości, muzyki, sztuki, kreacji, ludzi bliskich, oraz tych dalszych, aż do ostatniej frazy:


but the most important thing to love is love one another.
For real 
[Najważniejsze do kochania jest to, byśmy kochali się nawzajem
Naprawdę.]

Żeby przeczytać cały tekst utworu wraz z linkami objaśniającymi zajrzyj na stronę Paradigmet Blogspot.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wasze ulubione